December 23, 201615:30

Вибір типу анкера або дюбель

Тип кріплення системи визначається в першу чергу типом і характеристиками базового матеріалу, в якому встановлюється анкер (дюбель).

При цьому в бетоні може бути встановлений практично будь-який анкер або дюбель (крім вузькоспеціальних). Вибір типу кріплення буде визначатися зоною бетону (розтягнутої або нерастянутой), в якій передбачається установка, особливостями прикріплюються виробів (наприклад, наявність вібрацій і ударних навантажень), а також необхідної несучою здатністю, ціною, побажання монтажника, наявністю у продавця, потрібний розмір бура і т.п. Питання про застосування анкерів і дюбелів в розтягнутих (розірваних) зонах бетону є найбільш складним, особливо, якщо при цьому присутні динамічні, вібраційні або сейсмічні навантаження. Конструкція таких анкерів (дюбелів) особливо распорной їх частини така, що забезпечує стійке положення навіть в бетонах з тріщинами, а тріщини до 0.3 мм в розтягнутій зоні бетону є допустимими. Можливість застосування анкерів і дюбелів обмовляється в каталогах і технічних рекомендаціях виробника.

Звичайно для легень не відповідальних підвісних стельових кріплень (а стеля завжди є розтягнутою зоною) можна застосовувати і інші анкери (дюбелі), але це не відноситься до серйозних монтажним системам.

У нерозтягнутому зонах бетону можна використовувати як вище названі анкери та дюбелі, так і всі інші призначені для бетонів (а це більшість). Питання про якість і надійність кріплення визначатиме не тільки правильним їх підбором, але і якістю самого анкера (дюбеля). Для відповідальних кріплень необхідно застосовувати тільки анкери, сертифіковані для відповідного випадку застосування. Анкери та дюбелі повинні відповідати DIN ISO 9001. Найбільш високим вимогам відповідають анкери, що мають міжнародний європейський технічний допуск (ETA), тобто сертифіковані Європейською організацією з технічних допусків. Такі анкери проходять не тільки жорстку первинну експертизу, а й постійно піддаються контролю з боку виробника і центру, що видає сертифікат, який включає контроль металу для виготовлення, технології виробництва, якості покриття і маркування і т.д. У каталогах, на упаковках такі анкери маркуються спеціальним знаком. При сертифікації анкера присвоюється певна опція (Option): від 1 до 12. Анкери, які отримали опцію від 1 до 6 можуть, застосовуватися в будь-яких бетонах, з опціями від 7 до 12 - тільки в нерозтягнутому бетонах.

Існують і національні системи допуску кріпильних систем до застосування, наприклад, в Німеччині це DIBt-допуск (Deutsches Institut für Bautechnik), наявність якого є також важливим аргументом якості анкера. Однак національні сертифікати зазвичай менш жорсткі ніж міжнародні, якість же анкерів, які не мають технічних сертифікатів повністю лежить на совісті виробника.

У цеглі клинові, втулкові і забивні сталеві анкери встановлюються погано - мала міцність основи, яка деформується і руйнується в отворі, що не забезпечує необхідної сили тертя. Якщо в найбільш міцному керамічному (обпеченому) суцільному цеглі втулкові анкери та встановлюють з деякими застереженнями, то в силикатном жоден з вище перерахованих анкерів не застосовують.

Ідеальним і найбільш прогресивним способом кріплення в цеглі (в тому числі пустотілому) є хімічна анкеровка. Деякі складнощі в установці цих анкерів з лишком компенсуються їх численними достоїнствами.

Нарешті в цеглі прекрасно показують себе дюбельні системи, які аж ніяк не заслуговують кілька зневажливого ставлення до них будівельників. Сучасні високоякісні нейлонові дюбелі в комплекті з правильно підібраними і якісно виконаними шурупами витримують навантаження цілком зіставні зі сталевими анкерами. Так, їх допустимі навантаження менше, ніж у сталевих анкерів, але не 10 разів, а в 2 ... 3 рази (природно, що мова йде про дюбелях з нейлону.


Хімічні анкери встановлюються не тільки в бетоні і цеглі, але в легких бетонах (пінобетон), які для всіх інших типів сталевих анкерів недоступні. Не кращим чином в пінобетон поводяться і багато дюбелі. У таких засадах доцільно використовувати спеціальні дюбелі.

На вибір типу анкера вплинуть і особливості прикріплюватися вироби,пристрою або конструкції. Якщо це статична конструкція - немає проблем, але якщо рухомий, вібруючий або ударний механізм (верстат, електродвигун, вентилятор, генератор тощо), то анкер повинен бути здатний сприймати подібні навантаження, що вказується в технічній документації. Часто вібраційні,сейсмічні і ударні навантаження добре сприймають анкери для розтягнутих зон бетону. Не слід забувати і про умови навколишнього середовища. При використанні дюбелів слід мати і виду, що поліетиленові і поліпропіленові дюбелі схильні до старіння і погано переносять перепади температур, а поліпропілен взагалі НЕ морозостійкий (див. п.3.3). Тому для зовнішніх кріплень доцільно використовувати дюбельні техніку з нейлону (поліаміду). сталеві оцинковані анкери схильні до корозії, причому в умовах підвищеної вологості, агресивних середовищ, зокрема морського повітря сам цинк окислюється дуже інтенсивно, причому з підвищенням температури інтенсивність окислення нелінійно зростає. Тому в таких важких умовах рекомендується використовувати анкери з нержавіючих сталей, що забезпечить довговічність кріплення.

Ще один важливий фактор, який необхідно враховувати при виборі анкера - це пожежостійкість. Анкери, придатні до вживання в пожежонебезпечних умовах, піддають спеціальним випробуванням за прийнятою в усьому світі (ISO 834) залежно температури і часу пожежі, після яких їм присвоюється певний клас вогнестійкості. За DIN 4102 прийнятому в Європі всім сталевим анкерів присвоюється клас F із зазначенням часу опірності вогню в хвилинах, наприклад F 90, F 120. Монтується за допомогою анкерів конструкціям присвоюється свій клас вогнестійкості (наприклад, для вентиляційних ліній L-клас, для кабельної розводки S- клас і т.д.). Зрозуміло, що якщо тривалість вогнестійкості вентиляційних ліній становить L 90, то для їх кріплень повинні застосовуватися анкери не нижче класу F 90.

Застосування тих чи інших анкерів і дюбелів в пожежонебезпечних умовах питання складний і вимагає окремого рассмотренія1. Що стосується несучих конструкцій, то однозначно потрібне використання дозволених по пожаростойкости анкерів необхідного класу.

Для правильного підбору анкера (дюбеля) важливо знати не тільки тип основи, але і основні його характеристики: міцність, розміри будівельних елементів, розташування армуючих елементів, наявність і стан пустот і т.п. Максимум відомостей про базову основі - запорука отримання оптимального кріплення по міцності, вартості, трудовитрат на монтаж і т.д., тому що властивості матеріалу є одним з вихідних даних для розрахунку розмірів і параметрів установки обраного типу анкера.

Купуйте та отримайте правдиву консультацію на сайті : http://metizing.com/category/ankery-metallicheskie/


0 comments
Add comment