June 13, 201817:20

Функції, які виконують шайби :

1.Розподіл навантаження. Застосування шайб при з'єднанні болтами дозволяє нам збільшити площу дотику болтової головки і самого матеріалу деталі. Таким чином, навантаження, яке діє на деталі з'єднання, розподіляється по більшій площі, що допомагає уникнути деформацій і руйнувань матеріалів. Також ми можемо виключити можливість «прориву» гвинта внаслідок раптового стрибкоподібного посилення навантаження за рахунок застосування шайб. Щоб максимально убезпечити з'єднання від можливих ушкоджень, ми використовуємо шайби з обох сторін (одну підкладаємо під болтові головку, а другу під гайку). 

2. Захист зовнішнього покриття металевих і дерев'яних деталей під час закручування. Гайка або головка гвинта можуть істотно зашкодити матеріал деяких елементів з'єднання. Наприклад, коли металеві деталі покриті антикорозійним, барвистим, лакофарбовим або іншим нестійким покриттям. Також і з'єднання дерев'яних деталей конструкції проводиться вже після нанесення на них лакофарбового шару. Щоб уникнути пошкодження цього шару під час роботи застосовуються шайби.

3. Мінімізація можливості провалів елементів болтового з'єднання. Іноді трапляється так, що отвір для з'єднання виявляється більшим, ніж це необхідно. В такому випадку виникає можливість провалу в нього гайки або болтової головки. Щоб виключити такий варіант розвитку подій, ми використовуємо шайби. Також застосування шайб з цією метою вважаємо за доцільне в процесі з'єднання нетривких матеріалів.

4.Захист прокладок (в разі їх використання) при болтове з'єднання. Для бездоганно щільного притиснення прокладки будь-якого типу ми обов'язково використовуємо шайби. Основна функція прокладок - забезпечення надійного ущільнення матеріалів, що з'єднуються. А застосування шайб сприяє поліпшенню якості ущільнення і продовження терміну служби самої прокладки за рахунок розширення площі торкання елементів кріплення.

5. Спрощення виробничого процесу. Практичними фахівцями в області гвинтових з'єднань відзначається той факт, що використання шайб забезпечує максимальну ступінь ковзання гайки при скручуванні навіть при роботі з деталями з металу. Тому іноді експлуатація шайб значно полегшує роботу механіків.

6. Вирівнювання нерівностей поверхні деталей скручування. Навіть незначна шорсткість поверхні елементів з'єднання має на увазі обов'язкове використання шайби. Найчастіше, на різних підприємствах виникає необхідність гвинтового з'єднання скошених поверхонь. Провести якісне з'єднання в таких випадках допомагають косі шайби. Типовий зразок використання косих шайб - стяжка з допомогою болтів бічних стінок швелера з ухилом внутрішніх граней. Підкладання косою шайби під гайку або під головку гвинта в такому випадку зрівнює поверхню, значно полегшує з'єднання і гарантує надійність кріплення. Шайби такого типу знайшли застосування в самих різних областях виробництва.

7. Використання шайб в якості елемента кріплення деталей з'єднання при загрозі його самочинного розгвинчування. В даному випадку ми застосовуємо шайби лише як додатковий спосіб фіксації. З огляду на чинники, що провокують розкручування з'єднання (в тому числі і вібрацію), ми підбираємо відповідний стопорний механізм. Можливе застосування дротяної фіксації або інших видів, в тому числі і не механічних. Але шайба - обов'язковий елемент будь-якого стопорного механізму. Існують також спеціальні види шайб для застосування саме в таких випадках.

 Шайби на всі смаки та вибір на нашому сайті :

 https://metizing.com/category/shayby/

0 comments
Add comment