September 24, 201810:49

   Кріплення з поліаміду

Як відомо, для виготовлення різних елементів  кріпдення таких як болти, гвинти, гайки, шайби, шпильки і таке інше ) Найчастіше використовуються чорні або кольорові метали та їх сплави.
Однак в останні роки все більшого поширення набуває пластикове (поліамідне) кріплення, яке за багатьма параметрами нітрохи не поступається металевому, а по деяких важливих характеристиках навіть перевершує його.

    
          

 Характеристики та переваги поліамідного кріплення

Поліамід є так званий конструкційний пластик, виготовляеться з однойменного хімічної сполуки (а якщо говорити точніше - то з його модифікації «поліамід 6») з додаванням ерталона і капролона.
Цей матеріал володіє досить високою міцністю, несприйнятливий до електрохімічної корозії, вважається екологічно чистим.

Поліамід дуже стійкий до впливу таких речовин, як спирти, масла, углеводи, ефіри, кетони, слабкі кислоти і луги. Крім того, він приблизно в 6-7 разів легше стали і інших металів і сплавів, використовуваних для виробництва кріпильних елементів. До безперечних переваг цього матеріалу потрібно віднести також його гігієнічність, що дозволяє використовувати його в контакті з продуктами харчування та фармацевтичними препаратами.

Що стосується інших корисних властивостей поліаміду, які обумовлюють його все більш широке застосування, то серед них слід виділити немагнитность, досить низький коефіцієнт тертя, а також високу стійкість до ударних навантажень.
Температура плавлення поліаміду становить близько +255 ° C, а максимальна короткочасна теплостійкість - +170 ° C. При температурах до -20 ° C поліамідний кріплення зберігає свої властивості і залишається стійким до механічних навантажень.

Технологія виготовлення полиамидного кріплення

  Для виготовлення поліамідних кріпильних виробів (болтів, гайок, шайб, фланців і таке інше). Використовується технологічний процес лиття.
Спочатку виготовляється так звана пресована форма, що складається з двох половинок і яка відіграє роль своєрідної матриці.
Усередині вона утворює порожнину, за своєю формою ідентичну готового виробу. У неї через спеціальний канал, розташований в торцевій частині форми, під тиском заливається розплавлена полиамидная маса.
Після того як вона застиває, половинки розкриваються і виріб витягується назовні.
У тих випадках, коли кріпильний поліамідний елемент (наприклад болт) повинен мати різьбу, вона виконується за допомогою способу гарячої накатки.
Він полягає в тому, що розігрітий до високої температури і закріплений в спеціальній оправці ролик на спеціальному обладнанні прокочується по тій поверхні, на якій повинна бути різьблення. Для її виготовлення нерідко використовують також і призматичні плашки.
Слід зауважити, що накатана різьблення виходить набагато міцнішою, ніж нарізана або відлита безпосередньо в матриці.
Сфера застосування поліамідного кріплення
В Україні поліамідні кріплення стали використовувати відносно недавно, а ось в розвинених зарубіжних країнах вони застосовується вже протягом багатьох років.

З його допомогою проводять монтаж сендвіч-панелей, які є важливими елементами холодильного і морозильного обладнання, оскільки при цьому не утворюються так звані містки холоду.
Крім того, поліамідне кріплення практично не підвладне температурний деформації і не іржавіє під впливом вологи.
Воно чудово проявляє себе і при будівництві об'єктів фармацевтичної, харчової промисловості та на вородбицтві цигарок, оскільки, як уже було сказано вище, має досить високу міцність, стійкість до впливу самих різних агресивних середовищ, а також гігієнічністю.
Все більше застосування поліамідний кріплення знаходить також в сфері видобутку нафти, газу та інших корисних копалин, енергетиці та суднобудуванні.
Він практично незамінний в точному приладобудуванні при складанні таких пристроїв, в яких особливу важливість набувають його немагнітні властивості, а також те, що він не проводить електрику. Широко використовються при виробництві металошукачів. 
Ще одна важлива сфера застосування кріпильних елементів, виготовлених з поліаміду, - це будівництво швидкомонтованих будинків.

  Замовити та купити болти гайки з поліаміду можливо у нас на сайті : https://metizing.com/plastikovye-bolty-i-gayki/

0 comments
Add comment