November 11, 202010:34

Корозія та нержавіюча сталь: як спрацьовувати та запобігати цьому?

Сьогодні ми хотіли поговорити про корозію - тему, яка часто повторюється у питаннях, які виникають у наших читачів у нашому блозі. Насправді слово «нержавіюча» змушує нас вважати, що компоненти з нержавіючої сталі вічні у використанні.

Корозія: які основні запобіжні заходи, щоб її уникнути? 

 Багато галузей промисловості (наприклад, харчова, хімічна, нафтохімічна, будівельна, транспортна тощо) вибирають нержавіючі кріплення для компонентів, замінюючи такі матеріали, як вуглецеві сталі. Цей вибір часто обумовлений переконанням, що нержавіюча сталь витримує будь-яке середовище та будь-які умови експлуатації. Однак слід думати, що існують різні типи нержавіючих сталей, які можуть по-різному реагувати залежно від застосування та умов. Тому вибір правильного сплаву є принциповим. Крім того, важливо дотримуватися певних запобіжних заходів під час обробки, зварювання та монтажу елементів, щоб забезпечити оптимальне утримання з часом.

Які основні причини корозії?

Є багато факторів, які можуть спричинити появу корозійних явищ. Давайте разом побачимо, що:

- концентрація агресивного агента (найбільш вирішальна)
- температура агресивного агента (найбільш вирішальна)
- швидкість рідини на стінках матеріалу
- обробка поверхні металу.
Тому стає важливим знати ці значення перед тим, як вибрати нержавіючу сталь, яка буде використовуватися для певного застосування.

Корозійні явища: які нержавіючі сталі найкраще працюють?

Аустенітні сталі поводяться краще, ніж агресивні явища. Перш за все, з хромонікелево-молібденових легованих сталей, які мають особливо міцну пасивну плівку. Далі ми знаходимо феритні сталі і, згодом, мартенсити з меншим вмістом хрому.

 Які корозійні явища?

 Є так багато видів корозійних явищ. Тут ми розповімо вам про найбільш часто повторювані щодо нержавіючих сталей. Піттинг-корозія: пасивний шар пошкоджується локально через сильно активуючі речовини (наприклад, хлориди) Корозійна щілина: спрацьовує в районах, які слабо “киснені”, з наявністю агресивних речовин Корозійне розтріскування під напругою: коли тріщини розвиваються внаслідок одночасної дії механічного натягу та хімічної агресії.  Міжкристалічна корозія: термічна зміна (наприклад, під час фази зварювання) спричинює збіднення хрому по краях зерен, яке в присутності корозійної речовини може почати атаку. Гальванічна корозія: поєднання нержавіючої сталі та інших менш благородних матеріалів, які в певному середовищі зазнають корозії.

  Купити нержавіючі кріплення грної якості можливо у нас на сайті : https://metizing.ua/nerzhaveyushchiy-krepezh/

0 comments
Add comment