April 14, 202222:00

  Цей неметалевий елемент є одним з найважливіших легуючи елементів у всіх матеріалах на основі металів. Вуглець завжди присутній у металевих сплавах. Марки нержавіючої сталі. Наприклад, вуглець можна знайти у всіх марках нержавіючої сталі, а також у жароміцних сплавах. По суті, сталь є металевим сплавом, що  складається з заліза і вуглецю з вмістом вуглецю менше 2,06%.

Найчастіше вміст вуглецю в сталях становить від 0,2% до 1%. Звичайні сталі. Якщо сталі складаються тільки із заліза та вуглецю, вони вважаються звичайними. Але які характеристики дає цей елемент, коли він є у великих кількостях? Він здатний збільшувати: механічний опір твердість крихкість загартування лиття зносостійкість. Крім того, зменшується: пластичність, зварюваність, стійкість, пластичність. 

Вміст вуглецю та твердість при загартуванні: класифікація.

За вмістом вуглецю і твердості загартування сталі класифікуються наступним чином:

- Низьковуглецева сталь (< 0,3% С);

- Середньо вуглецева сталь (0,3 — 0,7% С) (використовується для виготовлення великогабаритних деталей, поковок і автомобільних компонентів);

- Високовуглецева сталь (> 0,7% С) (використовується для пружин, різучих інструментів і високоміцної та пуансонів спеціального призначення).

 Як правило, при низькому вмісті вуглецю виходять м'які, пластичні метали. І навпаки, якщо вміст вуглецю велике, ми отримаємо тверді та тендітні метали.

За призначенням сталі класифікують на конструкційні та інструментальні. Конструкційні сталі представляють найбільш велику групу, призначену для виготовлення будівельних споруд, деталей машин та приладів. До цих сталей відносять цементовані, покращувані, високоміцні та ресорно-пружинні. Інструментальні сталі поділяють на сталі для різучого, вимірювального інструменту, штампів холодного та гарячого (до 200°С) деформування.

0 comments
Add comment