August 25, 202316:34

Головний Центр сертифікації Національні стандарти у країнах Європейського Союзу Стандарти DIN, EN, ISO та IEC у чому відмінності? 

Стандарти DIN, EN, ISO та IEC у чому відмінності? 

DIN, EN, ISO та IEC у чому відмінності? 

DIN = стандарти у Німеччині 

EN = стандарти в Європі 

ISO = Міжнародні стандарти (механіка) 

IEC = Міжнародні стандарти (електротехніка та електротехніка)

 Кожна європейська країна має свої стандарти. У Німеччині це стандарт DIN. DIN означає «Німецький інститут стандартизації», який визначає критерії відповідного стандарту. Перевірені експерти у своїх галузях розробляють правила, засновані на новітніх технологіях та з економічної точки зору, які в ідеалі застосовуються до всіх продуктів та рішень.  Проте стандарти, зазвичай, є обов'язковими. Тобто їх можна використати, але не обов'язково. Якщо вони не обумовлені у контракті. Однак це відбувається дедалі частіше - і дотримання стандартів DIN теж не зашкодить. Зрештою, вони обіцяють прихильність та викликають довіру у клієнтів. Сьогодні існує понад 24 000 стандартів DIN. Нові стандарти зараз приймаються безпосередньо на європейському рівні.

 Стандарт EN: стандарти на європейському рівні Сьогодні у ЄС основною метою є стандартизація національних стандартів. Стандарти, прийняті на європейському рівні, позначаються абревіатурою EN. Національні стандарти, такі як DIN, також мають відповідне доповнення. Таким чином, стандарт DIN EN означає, що німецький стандарт у майбутньому з'явиться як європейський. Щодо змісту, це зазвичай не має значення. Стандарт EN приймається органом, що складається із трьох європейських комітетів.

Коли стандарт EN включений до каталогу стандартизації, вирішується в рамках стандартизованого процесу. У принципі будь-який член європейської організації зі стандартизації може запропонувати стандарт. На додаток до стандарту DIN стандарт EN затвердився в більшості існуючих стандартів у Німеччині. Тому багато стандартів мають позначення DIN EN, і часто вони також стандартизовані ISO. ISO та IEC: Міжнародні стандарти

ISO означає «Міжнародна організація зі стандартизації» і, отже, означає міжнародні стандарти. Організація була заснована у 1946 році, щоб встановити галузеві стандарти, спростити технічні правила та зробити їх міжнародними. Стандарти ISO мають переважно механічний характер. Стандарти ISO також можуть існувати власними силами або включатися до списку європейських або національних стандартів з додаванням ISO. Зрештою, це означає лише те, що, наприклад, німецький стандарт DIN відповідає міжнародним вимогам.

Для питань, пов'язаних із електрикою та електронікою, переважали стандарти IEC «Міжнародної електротехнічної комісії».DIN, ISO, IEC, EN: тепер ви знаєте, що ховається за скороченнями. Але чому необхідно покладатися на один із стандартів, чи то для вашої продукції, чи сертифікації послуг на відповідність стандартам, чи управління довкіллям. Стандарти підвищують якість та безпеку та обіцяють величезні переваги. Компанії, які їх використовують чи допомагають формувати, отримують вигоду від робочого процесу, високих стандартів якості та безпечних операційних процедур. Все це зрештою економить гроші та допомагає клієнтам завоювати довіру, що, у свою чергу, збільшує дохід.

На міжнародному рівні стандарти функціонують як спільну мову, якою спілкуються міжнародні торгові партнери: продукти, рішення та процеси стають порівнянними через національні кордони. Якщо ваш діловий партнер використовує стандарти, його операційні процеси стають прозорими, і ви можете оцінити, чи дотримуються він та його постачальники екологічних норм або стандартів безпеки.Стандартизація як рушійна сила інновацій. Стандарти - це інструмент технічного прогресу: сертифікація нових розробок допоможе стійко позиціонувати їх у ринку. Стандартизація виявляє, наприклад, сумісність з іншими рішеннями та продуктами та означає однакові методи вимірювання. Це, у свою чергу, створює довіру – а це є критично важливим для успіху на ринку.

Зокрема, малим та середнім компаніям найчастіше важко йти в ногу з джунглями стандартів DIN, EN та ISO, не кажучи вже про участь у роботі зі стандартизації. Кожен може зробити свій внесок у встановлення нових стандартів: виробники, споживачі, університети та дослідні інститути можуть надсилати експертів, які приймають рішення про нові стандарти до комітету та перевіряють існуючі, щоб переконатися, що вони є актуальними.

Німецькі, європейські або міжнародні стандарти є важливими для сумісності продуктів, рішень та послуг. Менш важливо, чи мають сертифікати DIN, EN або ISO. Більше того: національні стандарти наразі стають дедалі більшими на міжнародному рівні. Сьогодні це вже неможливо без стандартів: вони створюють довіру, роблять продукти порівнянними та є міжнародною мовою для торгових партнерів.

 Стандарти допомагають зробити продукти та рішення порівнянними, а також є рушійними силами інновацій. Дотримання стандартів створює довіру і, отже, двигун продажів.

 CENELEC = Comité Européen de Normalization Electrotechnique (Європейський комітет з електротехнічної стандартизації) 

DIN = Німецький інститут стандартизації 

VDE = Асоціація електротехніки, електроніки та інформаційних технологій 

ISO = Міжнародна організація зі стандартизації CIE = Міжнародна комісія з висвітлення (Міжнародна комісія з висвітлення) 

CEN = Comité Européen de Normalization (Європейський комітет зі стандартизації)

0 comments
Add comment