July 2, 202423:13

Кріпильні елементи відкручують під час будівництва та ремонту (демонтаж) для різних виробничих потреб, а також при роботі з автомобільним транспортом. Машині потрібно періодичне технічне обслуговування внутрішніх деталей, а також заміна коліс через регулярне динамічне навантаження. Болтове з'єднання є основним кріпленням для будь-якого авто або будівельного каркасу, але його важливо вміти правильно відкрутити. В який бік найкраще викрутити металовироби, без зусиль, пропонуємо дізнатися з цієї статті.

Інструмент для відкручування болтів При роботі своїми руками, як інструмент для викрутки металевого болтового з'єднання, застосовують ключі (S) відповідного розміру, що відповідає шапці болта. У процесі використовують накидні та ріжкові ключі, викрутки, коміри, тріскачки, а також пневматичний гайковерт. При виборі робочого інструменту звертають увагу на низку нюансів:  

1. Накидний ключ найкращий серед інших, так як максимально щільно охоплює периметр верхньої (головної) частини металовиробу. Особливо рекомендується для демонтажу шестигранний ключ, так як він має велику ділянку тиску, і на практиці не зриває грані кріплення.

2.  Рожкові  ключі не підійдуть для іржавих болтів і з'єднань з ними – часто відбувається повний зрив граней.

3. У роботі краще воротки, ніж тріскачки, через простоту і міцність інструменту. Крім того, вони не ушкоджують кріплення (відсутність зриву різьблення та поломки сполучних елементів). У тріскачок більше зубів, тому і можливість пошкодження механізмів вища.

4. Пневмогайковерт швидко розкручує гайку в болтовому кріпленні практично без зусиль. У нього є багато насадок, які підбираються за типом та габаритами болтів. Інструмент вважається зручним та потужним. Він має значну перевагу, в порівнянні з іншими способами демонтажу болтів, що базуються на використанні ручних пристроїв.

  У процесі відкручування болта можна використовувати також Т-подібну викрутку або звичайну, з великою рукояткою, розвідний (газовий) ключ, плоскогубці, лещата, струбцину, шпильковерт (якщо дозволяє висота головки металовиробу). При доборі ручного інструменту звертають увагу на те, що у нього повинна бути подовжена ручка, а в комплекті додаватися додаткова насадка. Якщо необхідно значне фізичне зусилля, використовують мультиплікатор (підсилювач моменту). Виняток становить лише тріскачка – у неї коротка ручка (особливості конструкції).

 Сторона викручування металовиробу При демонтажі кріплення звертають увагу на різьбову частину стрижня болта – її уважно оглядають головки. Метиз із правим напрямком різьблення відкручувати потрібно проти годинникової стрілки (убік, куди піднімається різьблення). При огляді різьбового стрижня важливим є технічний нюанс – нахил витків має бути розташований під деяким кутом. Якщо різьблення візуально не видно, тоді напрямок визначають по торцю гайки та вхідному каналу, у місці виходу останнього витка різьблення. Досвідчені майстри радять починати викручувати болт завжди лише з правого боку.

 Іржавий металовироб. Найлегше працювати з болтом, який має доступ до різьбової частини стрижня. Майстер виконує такі дії: Доступне різьблення очищається спеціальною щіткою по металу. Вона прибере частину іржі та видалить забруднення з поверхні. На чисту частину наносять деяку кількість складу WD-40 (він має невеликий об'єм і розпилюється через отвір на балоні). Використовують також засіб «Рідкий ключ», який добре розм'якшує та проникає у поверхневі шари металу. Кожен із перерахованих складів залишають на 15-20 хвилин. Потім проводять відкручування болта по потрібному напрямку (різьблення видно після чищення вузла).Для роботи потрібно деяке зусилля, використовують будь-який інструмент. Якщо відразу відкрутити металовироб не виходить, вдаються до способу «розходжування» - коли головку відкручують/закручують з одного боку в інший. Якщо всі зусилля марні – використовують метод розмочування кріплення в хімічно активному складі певний час.


0 comments
Add comment